Brutal Homocide

Richard Král

Zrovna, když, dorazil Chaos Engine II do redakce, musí vyjít hra podobná. Sám se ptám proč? Jaký k tomu měla důvod firmu Pahn?
Dobrých chodiček je v posledním čase pomálu. V době, kdy všichni očekávají příchod Chaos Engine II, dorazí Brutal Homocide. Sice se po kvalitní stránce nedají tyto hry srovnávat - to víte, když se řekne Chaos Engine II, všichni ví, oč jde díky předešlému dílu, ale když se řekne Brutal Homocide, nikdo nic neví. A tak jsem tu já u moje půlstránku, abych to zachránil. Doufejme, že to bude stačit.
Brutal Homocide je další akční chodičku sledovaná kamerou shora. To je takový pohled, kterým vidíte pouze hrdinovu hlavu a zbraň. Takovýto pohled můžete sledovat např. u Chaos Engine I, II nebo i částečně u Tinny Trops. Prostě takový pohled. který se stává v poslední době celkem moderním. Brutal Homocide je docela stejná hra jako Chaos Engine II. A každý by již věděl, o co jde. Takhle musím ze sebe mačkat mnohem víc.
Jedna věc mě hned v úvodu hry potěšilo u to ta, že Brutal Homocide je freeware. Co to freeware je? No to je software, který můžete volně šířit. Takže Brutal Homocide nahrajete kamarádovi a nepůjdete za to bručet do vězení na 10 let.
A jaký že je cíl hry? Nevím, jestli je to kec, ale hru jsem spustil pouze pro dva hráče. Takže jsem zavolal kámošovi, uchopili jsme každý joystick a začali jsme se hledal v komplexu džungle, a když jsme se našli, to pak byla prča. Stříleli jsme se a zabíjeli a zase stříleli a zase zabíjeli a tak pořád dokola. Občas jeden z nás objevil nějakou tu novou zbraň, a tak přišlo na řadu schovávání. To víte, když. má někdo ubohou pistolku a ten druhý samopal, je lepší se někde schovati. Ale pokud má ten druhý samopal a ten první granát. je tu rovnocenná šance na úspěch na obou stranách. Takže, je to pak velmi napínavé, kdo koho první dostane. Já jsem takhle u Brutal Homocide strávil s kámošem asi čtyři hodiny. Po čtyřech hodinách uznal, že jsem prostě lepší a odešel s pláčem ve tváři domů.
Celá hra mě překvapila, kdyby vyšla alespoň o měsíc dříve než Chaos Engine II, mohl získat o něco lepší hodnocení. Takhle musím hru porovnávat právě s Chaosem, a ten, jak už každý ví, je v mnohém lepší. Možná to byl i záměr autoru, takto konkurovat Chaosu, ale to se asi nedozvím.
Tak a teď k provedení hry samotné. Předně grafice nelze skoro vůbec nic vytknout, je naprosto dokonalá. Hudba je opět no comment, hra je naprosto plynulá a to už o něčem svědčí, ovládání je celkem pochopitelné. Celkově shrnuto Brutal Homocide je dobře udělaná hra, která baví, a to tím víc, čím víc lidí ji hraje. Myslím, že kdyby autoři shlédli Chaos Engine II a potom se rozhodli udělat Brutal Homocide, mohli sklízet zasloužené ovoce.

Brutal Homocide

75 ze 100

Grafika: 70

Zvuk: 75

Hratelnost: 80

Originalita: 55

Firma: Pahn soft.

Plusy:
freeware, možnost hry ve dvou
Mínusy:
malý počet prostředí, konkurenčně slabší
Test. verze pro: Amiga
Testováno na: Amiga 1200
Existuje i pro: všechny Amigy


Pozn.: články boli naskenované ako text a preto obsahujú aj zopár chýb. Taktiež neručíme za zdrojové kódy (Asm, C, Arexx, AmigaGuide, Html) a odkazy na web. Dúfame, že napriek tomu vám táto databáza dobre poslúži.

Žiadna časť nesmie byť reprodukovaná alebo inak šírená bez písomného povolenia vydavatela © ATLANTIDA Publishing